Egzersiz


Komple vücut sağlığınız için harakete geçin

Sağlıklı bir hayatın anahtarlarından birisi de yapacağınız fiziksel aktivitelerdir, başlamak için en iyi yol ise bir an önce ilk adımı atmaktır.

Başarılı bir fitness uygulamasına nasıl başlayacağınızı ve sürdüreceğinizi öğrenmek için bazı ipuçları:

  • 1Gerçekçi Hedefler Koyun Şu an sahip olduğunuz faaliyet seviyenizin farkında olun ve mükkemmele ulaşmak için normalin üzerinde efor sarf etmeyin. İlk etapta yavaşça; zaman içerisinde aktivitelerinizin yoğunluğunu ve uzunluğunu arttırarak devam edin.

  • 2İstikrarlı ve Sabırlı Olun Fiziksel aktiviteleri gündelik hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz zaman egzersiz programınızı sürdürme eğiliminiz artar. Yeni başladığınız bir egzersizde hızlanmanız zaman alabilir. Egzersizlerinizi yapmak için yeterli zamanı ayırın ve böylelikle yaralanmalardan kaçının.

  • 3Arkadaşınızla Birlikte Çalışın Arkadaşlarınız ve aileniz sizi aktif ve sorumlu tutabilir. Ayrıca, sağlıklı hayat yolcuğunda bunu daha eğlenceli hale getirerek teşvik edebilir!

  • 4İlerlemenizi Takip Edin Günlük egzersizlerinizin takibini yapmak sürecinizi görmenize yardımcı olur. Adımsayar, aplikasyon veya kullanacağınız diğer aracılar hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olur ve size motive eter.

  • 5Kendinizi Mutlu Eden bir Aktivite Bulun Bazen egzersiz yapmak zevksiz gelebilir ama eğlenerek yaptığınız aktiviteler egzersiz rejiminize daha sadık kalmanızı sağlayacaktır.

Egzersiz programınıza başlamadan önce, sağlık durumunuzun iyi olduğundan emin olmak ve herhangi kronik rahatsızlığınız olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışmayı unutmayın.

Atacağınız her adım işe yarayacaktır. Ayrıca ağız sağlığınıza hükmetmek için Colgate Total® kullanarak çok yönlü koruma sağlayın.

*Daha sağlıklı bir ağız için ağız yüzeyinin (diş, dil, yanaklar ve diş etleri) %100’ünü korumaya yardımcı olur.