Colgate-Palmolive- Trusted brands for personal care, household cleaning and pet nutrition.

Colgate Palmolive- Trusted brands for personal care, household cleaning and pet nutrition. Throughout the world, people like you trust our family of brands to care for the ones they love. From toothbrushes and toothpastes to bar soap, household cleaners, and even pet food, every day our products improve the quality of life for consumers worldwide.

Colgate Oral Care- Trusted resource for dental health information and dental care products.
Colgate Personal Care - Anti-perspirant and Deodorant products for men and women.
Colgate Home Care and household cleaning products. Dishwashing liquid, and household cleaners.

Şirketimiz:  Sosyal Sorumluluk Programları

Spacer
Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler®

Bright Smiles, Bright Futures Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler projesi ile Türkiye’de 2006 yılından beri ilköğretim öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi veriyoruz. TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen bu projede  yüzbinlerce çocuğa ağız ve diş sağlığı hakkında temel bilgiler verilip, çürüklere karşı korumanın önemi anlatılıyor.

Proje kapsamında eğitim alan öğretmenler çizgi film ve interaktif oyunların yardımıyla sınıflarda bu eğitimleri vermektedir. Diş fırçalama alışkanlığı edinmeleri ve onları motive etmek amacıyla çocuklara, diş fırçası ve diş macunu numuneleri hediye edilmektedir.
Geçtiğimiz sene, 67 şehirde 550.000 ilköğretim 3. sınıf öğrencisi, ağız ve diş sağlığı eğitimini tamamladı. Hedefimiz, gelecek yıllarda bu sayıyı arttırarak daha fazla çocuğun hayatına dokunmak. 

Uluslararası Program

Colgate-Palmolive Şirketi, 25 yılı aşkın süredir dünya genelinde çocuklara ağız sağlığı eğitimi vermektedir. Colgate bu sorumluluğunu, Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler programı ile devam ettirmektedir.
Programın başlıca amacı, ilköğretim çağındaki çocuklara dişlerini nasıl koruyacaklarını anlatmak ve bu konuda bilinçlenmelerini sağlamaktır. Bunun icin sınıf eğitimi poster, sunum, video ve çizgi filmlerle desteklenmektedir. Eğitim sonrası dağıtılan kitlerle çocukların sınıfta anlatılan bilgileri alışkanlık haline getirmeleri amaçlanmaktadır.
1991 yılından bu yana uygulanan bu program ile, 80'i aşkın ülkede 900 milyondan fazla çocuğa ulaşılmıştır. 2020 yılı itibariyle dünya genelinde 1.3 milyar çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 
Devletin ilgili kurumları, diş hekimleri, öğretmenler, okullar ve derneklerle ortak olarak yürütülen Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler projesi, her yıl milyonlarca çocuğun, ağız ve diş sağlığının önemini kavramasına yardımcı olmaktadır.
Dünyadaki uygulamalar ile ilgili daha fazla bilgi için Colgate USA sitesini ziyaret edin.

   
Faydalı Bilgiler

Sürdürülebilirlik için Değerlerimizin Yaşatılması

Temel değerlerimizle sürdürülebilir gelişime zemin hazırlıyoruz.

Ürünler

Gülümsemeniz bizim için değerlidir. Sizi gülümsetmek için çalışıyoruz.

ColgatePalmolive.com.tr  |  Colgate.com.tr  |  Yasal Politikalar  |  Colgate.com.tr Site Haritası  |  İletişim
© Colgate-Palmolive Company. Tüm hakları saklıdır.
Türkiye sitesini ziyaret ediyorsunuz.