Colgate-Palmolive- Trusted brands for personal care, household cleaning and pet nutrition.

Colgate Palmolive- Trusted brands for personal care, household cleaning and pet nutrition. Throughout the world, people like you trust our family of brands to care for the ones they love. From toothbrushes and toothpastes to bar soap, household cleaners, and even pet food, every day our products improve the quality of life for consumers worldwide.

Colgate Oral Care- Trusted resource for dental health information and dental care products.
Colgate Personal Care - Anti-perspirant and Deodorant products for men and women.
Colgate Home Care and household cleaning products. Dishwashing liquid, and household cleaners.

Şirketimiz:  Sosyal Sorumluluk Programları

Spacer
Ağız Sağlığı Haftaları

Bright Smiles, Bright FuturesAğız Sağlığı Haftaları, Colgate ve Türk Periodontoloji Derneği (TPD) tarafından gerçekleştirilen ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen bir sosyal sorumluluk projesidir. Türkiye’deki ağız sağlığı bilincinin yerleştirilmesi için gerçekleştirilen proje; gelişmiş bir toplum olma yolunda, gönüllü diş hekimleri ile birlikte atılan önemli bir adımdır.

Amacı; ağız ve diş sağlığı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi,
düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitme alışkanlığı kazandırılması,
koruyucu Diş Hekimliği uygulamalarının yaygınlaştırılması, ve
toplumun ağız ve diş sağlığının gelişimine katkıda bulunulması olan proje, gönüllü diş hekimleri katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Ülkemizde diş macunu ve diş fırçası tüketiminin, ağız ve diş sağlığına önem verilen diğer ülkelerle kıyaslandığında, özellikle kişi başı tüketim rakamlarında düşük seviyelerde olduğu görülmektedir.

06-25 Kasım 2006 tarihleri arasında yapılan "Ağız Sağlığı Haftaları” Türk Periodontoloji Derneği (TPD) ile ortaklaşa olarak gerçekleştirildi. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle yapılan kampanyada binlerce serbest diş hekimi, onlarca diş hekimliği fakültesi ve çeşitli illerdeki sağlık ocakları yer almıştır. Kampanyaya diş hekimleri gönüllü olarak katılarak, çalışma saatlerinin bir kısmını ücretsiz muayene olmak isteyen hastalara ayırdılar. “Bir Gülüşünüz Bize Yeter!” sloganıyla sürdürülen kampanya kapsamında yüzbinlerce kişiye ağız ve diş muayenesi yapıldı, ağız bakımı eğitimi verildi, ve diş macunu ile diş fırçası hediye edildi. Colgate Palmolive Türkiye, topluma karşı olan sorumluklarının bilincinde olarak, daha önceki yıllarda da diş hekimleriyle, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte değişik ağız sağlığı programları yürütmüş ve çeşitli projelere destek vermiştir. Türkiye’de ağız ve diş sağlığı bilincini kazandırmaya yönelik yapılan en köklü kampanya Colgate & Türk Diş Hekimleri Birliği ortaklığı ile 6 sene boyunca yürütülen Diş Koruma Günleri’dir. Kampanya süresince gönüllü diş hekimleri tarafından ücretsiz ağız ve diş muayenesi yapılmıştır.

Türk Periodontoloji Derneği ve Colgate, Ağız Sağlığı Haftaları’nı gelecek yıllarda da artan katılımlarla sürdürmeyi hedefliyor.

www.agizsagligihaftalari.com

Türk Periodontoloji* Derneği (TPD) 1970 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Geride kalan 36 yıl içinde 36 kongre ve 16 sempozyum gerçekleştirmiştir. Hemen hepsi uluslararası olan bu kongrelerde ülkemizde periodontoloji alanında çalışan tüm genç bilim insanlarına ve tüm akademisyenlere bildirilerini sunma ve posterlerini sergileme, konferans verme gibi konularda zemin hazırlamıştır. Sempozyumlarda ise hem bir bilimsel konu seçilerek, ayrıntılı olarak irdelenmiş, hem de periodontoloji eğitimi ile ilgili konular üzerinde durulmuştur. Dernek bunun yanında toplumun ağız diş sağlığı konusunda bilgilenmesi için çeşitli çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Derneğin merkez örgütü dışında Ankara ve İzmir şubeleri de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

www.turkperio.org

* Periodontoloji, dişi çevreleyen dokular ve dişetleriyle ilgilenen bilim dalıdır.

   
Faydalı Bilgiler

Sürdürülebilirlik için Değerlerimizin Yaşatılması

Temel değerlerimizle sürdürülebilir gelişime zemin hazırlıyoruz.

Ürünler

Gülümsemeniz bizim için değerlidir. Sizi gülümsetmek için çalışıyoruz.

ColgatePalmolive.com.tr  |  Colgate.com.tr  |  Yasal Politikalar  |  Colgate.com.tr Site Haritası  |  İletişim
© Colgate-Palmolive Company. Tüm hakları saklıdır.
Türkiye sitesini ziyaret ediyorsunuz.